U Visokom održana godišnja izborna skupština Frame Bosne Srebrene

U Visokom održana godišnja izborna skupština Frame Bosne Srebrene

Godišnja skupština frameDana 17. do 19. siječnja 2014. održana je redovna izborna skupština franjevačke mladeži Frame Bosne Srebrene u konviktu franjevačke klasične gimnazije u Visokom. Pozvani su bili svi predsjednici, potpredsjednici te duhovni asistenti svih mjesnih bratstava. Na skupštini je sudjelovalo 33 mjesnih bratstava. Program je počeo u 16:30 sati okupljanjem u konviktu, te se nastavio svetom misom koju je predvodio duhovni asistent frame Sivša fra Mario Jurković. Nakon Svete mise uslijedila je večera, te je u 21:00 sat otvorena izborna skupština izvještajima mjesnih bratstava po abecednom redu, tako da je frama Bihać svoj izvještaj podnijela već druga. Nakon 15-ak mjesnih bratstava koji su iznijeli svoje izvještaje, druženje se nastavilo u dobrom raspoloženju, veseloj večeri gdje su se framaši mogli bolje upoznati. Nakon vesele večeri, druženje se nastavilo u meditativnom tonu uz klanjanje. Ujutro je ostatak mjesnih bratstava podnijelo svoje izvještaje, te je nakon duže pauze uslijedio glavni dio ovogodišnje skupštine – izbor novog područnog vijeća. Pravo glasa su imali framaši obećanici, tako da mi iz Bihaća nismo mogli glasovati jer smo primljenici. Na izbornoj skupštini nazočila je i nacionalna predsjednica frame BiH Ivana Baban.

Novoizabrano vijeće čine: Marija Trogrlić – predsjednica, Danijel Čuturić – potpredsjednik, Ana Marija Knežević – voditelj formacije, Ana Kešić – tajnica te Mario Šilić – blagajnik. Fra Danijel Rajić duhovni asistent područne frame, zaželio je uspješan rad uz Božji blagoslov novom vijeću. Također prethodna predsjednica područne frame Maja Santai zaželjela je puno sreće novom vijeću i da ih prati Božji blagoslov. Treći dan nakon plenuma i godišnjeg plana rada frame i ručka, naše druženje se završilo te smo se uputili svojim kućama.

 Ana Šimić, predsjednica

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.