ŽUPNE OBAVIJESTI 2. KORIZMENA NEDJELJA /GOD. ”C”/ 13. ožujka 2022.

ŽUPNE OBAVIJESTI 2. KORIZMENA NEDJELJA /GOD. ”C”/ 13. ožujka 2022.

Danas je 2. korizmena nedjelja (”Pačista”).
Svete mise u iduću nedjelju su u redovitim terminima u župnoj crkvi te u Kraljama.
U subotu je svetkovina sv. Josipa, zaručnika Blažene Djevice Marije. U župnoj crkvi sv. Misu slavit ćemo u 17 sati te u Kraljama u 9 i 30 sati.
Dragi župljani! Korizmeno vrijeme je vrijeme odricanja i žrtve u ljubavi za bližnje u potrebi. Župa Bihać je i ove godine odlučila pokrenuti humanitarnu akciju prikupljanja darova u vidu prehrambenih artikala za socijalno ugrožene obitelji naše župe. Svi župljani koji žele sudjelovati u ovoj akciji moći će svoje darove donijeti i ostaviti u kutiji koja će se nalaziti na ulazu u župnu crkvu. Svoje darove moći ćete donijeti prije i nakon nedjeljnih svetih misa. Ova humanitarna akcija trajat će od 3. korizmene pa do uključivo 5. korizmene nedjelje. Poziv na ovu humanitarnu akciju želimo završiti Isusovim riječima: “Što god učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste!” (Mt 25, 45).
Stigao je novi broj lista ”Svjetla riječi”. Pretplatnici ga mogu podići u našem župnom uredu.
U gradu Haushamu (Njemačka) je 26. veljače 2022. godine u 78. godini života preminuo Franjo Rukavina. Pokopan je jučer na groblju Križ-Žegar. Pokoj vječni…