Župne obavijesti za Duhove

Župne obavijesti za Duhove

Danas su Duhovi ili Pedesetnica, zadnji dan Uskrsnog vremena. Od sutra nastavljamo s desetom nedjeljom kroz godinu.
1. Rana misa: Za pokojne Olivera i Marka Topalovića i sve pok. iz obitelji Topalović; 2) Za pokojnu Ankicu Struhar i ostale pok. iz te obitelji; 18:00 h. Za pokojne Ivicu, Juru i Jelenu Dujmović

2. Mise kroz idući tjedan su slijedeće:
Ponedjeljak: Za pokojne Marka i Antu Kneževića
Utorak: Za pokojne Zorku, Vojislava i Andriju Nikića i ostale pok. iz obitelji Vuković i Nikić
Srijeda: Za pokojne Anu i Dragu Veličkovića, te Antu Rukavinu
Četvrtak: Za pokojne Antu Jerkovića i ostale pok. iz obitelji Jerković i Vuković
Petak: Za pokojne Franju i Antu Tomića te Marka, Danicu i Antu Terzića (8:00)
Subota: Za pokojne Vladu Tomića i Ivicu Jurića
Nedjelja: Za pokojne Ivana Rajkovića i ostale pok. iz obitelji 2) Za pokojne Antu i Franju Šeremeta te Jozu i Luciju Grgić
Kralje: Za pokojne Jakova, Antu i Juru Jerkovića te Juru Kneževića i ostale pok. iz ovih obitelji

3. Danas će u našoj župi pod pučkom svetom misom novoimenovani članovi pastoralnog i ekonomskog vijeća položiti prisegu u služenju župi kroz narednih pet godina. I danas nastavljamo s pobožnosti devetnice sv. Anti sa litanijama i krunicom sv. Anti u pola 6 na večer, te iza toga slijedi sv. misa.

4. Iduće nedjelje je svetkovina Presvetog Trojstva i mise su u redovnim terminima. Župna crkva u 8 i 11, te na filijali u Kraljama u pola 10. Te nedjelje ćemo skupljati milostinju u Kruh sv. Ante za stradale u poplavama.

5. Od blagdana i spomendana u idućem tjednu izdvajamo:
Ponedjeljak: BDM Majka Crkve
Utorak je posljednji od 13 utoraka na čast sv. Anti, ujedno je prvi dan trodnevnice i 7. dan devetnice.
U petak je blagdan sv. Ante Padovanskog, zaštitnika naše župe. Sv. mise su u 8:00 sati, 11:00 sati i dječja u 18:00 sati. Budući da su ovoga tjedna proljetne kvatre, a sv. Ante je u petak preporučamo post i nemrs u utorak, srijedu i četvrtak kao pripravu za naš patron. Kroz sve tri dana trodnevnice mogućnost sv. ispovijedi će biti od 17:00 do 18:00 sati.

6. Tko želi ići na hodočašće sv. Ivi u Podmilačje neka se prijavi kod s. Ane Ivelić. Cijena karte je 17 KM.

7. Dana 21. lipnja svi članovi pastoralnog i ekonomskog vijeća te članovi župnog zbora na čelu sa župnikom fra Antom idu u Banja Luku na proslavu 10-te obljetnice dolaska sv. Ivana Pavla II. i proglašenja Ivana Merza blaženikom. Prijevoz je osiguran.

8. Darovatelji za crkvu: Šeremet Ana, ž. +Ante s Križa 30 KM i Auto kuća Begović (vl. Muhamed Begović) darovao sokove za patron župe. Njih ćemo podijeliti djeci nakon večernje dječje sv. mise na sv. Antu. Darovateljima zahvaljujemo.

9. U ime Božje ženi se Velimir Vuković, sin Joze i Ane r. Knežević iz Kralja i uzima Kristinu Velić, kćerku Tonija i Željke r. Brčić s Luka. Mladiću i djevojci želimo obilje Božjeg blagoslova u zajedničkom životu i radu.

10. Od katoličkog tiska stigao je novi broj: Katolički tjednik, Glas koncila i Svjetlo riječi.

Bihać, 08. lipnja, 2014.                                                            Fra Anto Zrakić, župnik

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.