Pepelnica – početak priprave za Uskrs

Pepelnica – početak priprave za Uskrs

PepelnicaJučer smo u večernjim satima i mi u našoj župnoj crkvi započeli korizmu kroz obred pepeljanja. Na misi se skupio solidan broj vjernika laika zajedno s našim časnim sestrama. Misu je predvodio župni vikar fra Tomislav Svetinović uz koncelebraciju župnika fra Ante Zrakića, ravnatelja KŠC-a don Slave Grgića, te domaćeg sina don Josipa Jerkovića, župnika župe Sasina i župnog upravitelja župe Ključ. U prigodnoj homiliji fra Tomislav je naglasio bit i smisao korizme, te kako bi se mi vjernici trebali ponašati u vremenu koje je pred nama. Nakon propovijedi uslijedio je blagoslov pepela i sami obred pepeljanja prisutnih vjernika. Pepelnica je ujedno poziv svima nama da na dublji i ozbiljniji način iskoristimo KORIZMU, vrijeme priprave za Uskrs.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.