Saniranje krova župne crkve

Saniranje krova župne crkve

Saniranje krova župne crkveDana 31.10. započele su pripreme za popravak krova na župnoj crkvi. Pokazatelj da je krov oštećen i da je potrebna hitna sanacija je vlaga koja se pokazala na unutrašnjim zidovima crkve te samo oštećenje fasade unutar crkve. Nakon obećanih novčanih sredstava od načelnika općine u Bihaću započete su pripremne radnje koje su potrebne prije nego se pristupi sanaciji krova. Župna crkva je u cijelosti prekrivena bakrom, ali je zbog nestručno odrađenih poslova došlo do oštećenja krova i stvaranja pukotina kroz koje prolazi voda te prilikom smrzavanja sebi pravi još više prostora. Također je primjećeno kako na krovu crkve postoje i rupe od metaka. Čak je pronađeno nekoliko zrna koji su se zaustavili na krovu crkve. To su tragovi proslava raznih blagdana i praznika koji su uslijed ispaljivanja metaka iz vatrenog oružja slobodnim padom dospjeli na krov crkve i na više mjesta probili bakreni krov. Zbog prošlotjednih nepogodnih vremenskih uvjeta radovi na krovu su prekinuti i nastavljeni danas. Prognozeri najavljuju da će se ovako lijepo vrijeme zadržati sve do subote što ide u prilog radnicima koji cijeli dan marljivo vrše popravku krova. Danas je na krovu, u njihovom društvu, bio i kapelan fra Tomislav koji je snimio fotografije i video isječke. To sve možete pogledati u našoj foto galeriji.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.