Prva obljetnica ubojstva don Mile Ivančića

Prva obljetnica ubojstva don Mile Ivančića

Prva obljetnica tragičnog ubojstva don Mile IvančićaU subotu, 8. veljače navršilo se godinu dana od tragičnog ubojstva pok. vlč Mile Ivančića, župnika župe Zavalje. Naime, u večernjim satima prije točno godinu dana, trojica maloljetnika na nehuman način ubili su domaćeg župnika don Milu. Istraga je provedena i otkriveni su počinitelji koji su nakon suđenja osuđeni za taj neljudski čin. Od tada pa do danas ova župa nema stalnog župnika. Pola godine ovu su župu opsluživali fra Božidar Blažević i fra Robert Slišković, župnik i župni vikar župe Bihać. U ljeto prošle godine, odlučeno je da će upravljanje župom preuzeti vlč. Mile Šajfar, župnik dviju župa u Republici Hrvatskoj.

U subotu 8. veljače u 11:00 sati u župnoj crkvi na Zavalju sv. misu zadušnicu predvodio je msgr. Mile Bogović, biskup gospićko-senjski uz koncelebraciju, bihaćkog župnika i župnog vikara, župnika župe Sanski Most i Sasina te još nekoliko svećenika iz obližnjih župa u Republici Hrvatskoj. Na misi zadušnici uz bišćane došli su i Zavaljčani koji danas žive u Republici Hrvatskoj. U propovijedi biskup Bogović se osvrnuo na prošlost i značaj župe Zavalje te kako je ova župa, usprkos mnogim poteškoćama ostala postojati do danas. Također je naglasio da se i dalje traži trajno rješenje za ovu župu – da dobije svog vlastitog župnika. Nakon svete mise zadušnice sudionici su se uputili na obližnje groblje gdje je izmoljeno opijelo za dušu pok. vlč. Mile Ivančića.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.