Humanitarni konvoj Crvenog križa/krsta Bihać upućen Orašju.

Humanitarni konvoj Crvenog križa/krsta Bihać upućen Orašju.

Pomoć OrašjuNakon uspješno obavljene kupovine potrebnih namirnica za unesrećene žitelje općine Orašje od poplava u ranim jutarnjima satima 26. svibnja u pola pet nas dvije članice MRV-a Bihać krenule smo zajedno s djelatnicima Crvenog križa/krsta Bihać u pravcu Orašja. U sklopu ovog konvoja i mi smo imali jedan kombi s namirnicama koje smo uputili unesrećenim od poplava.
Krenuli smo iz Bihaća premda nismo znale što će nas tamo zateći. Iako se voda već dobrim dijelom povukla na onim mjestima gdje je prije koji dan bila, ostali su veliki tragovi mulja, blata i nesnosnog neugodnog mirisa od uginulih životinja i ustajale vode. Kako smo se približavale odredištu sve je jasnija slika bila ovog poplavljenog područja. O tome svjedoče fotografije koje smo zabilježile iz autobusa budući da smo velikim dijelom prolazili preko još uvijek poplavljenog dijela. Zbog još uvijek teške situacije na terenu, naš je konvoj teško stigao do odredišta. Po dolasku u skladište Crvenog križa Orašje dočekali su nas njihovi djelatnici i volonteri koji su zajedno s našim djelatnicima CK iz Bihaća odmah počeli s istovarom pomoći. Veliki i nesebični doprinos dali su upravo djelatnici CK iz Bihaća koji su bili jako dobro organizirani i svjesni situacije koja nas je tamo zatekla. Jedna je grupa djelatnika CK iz Bihaća krenula na teren sa čamcima kako bi dostavila lunch (čit. lanč) pakete i vodu još uvijek odsječenim obiteljima, dok je ostatak djelatnika ostao u skladištu istovarati preostalu humanitarnu pomoć. Teško je opisati riječima ono stanje koje smo zatekli i svu štetu koja je načinjena ovoj općini. Također nikad nećemo moći zaboraviti lica ljudi i riječi zahvalnosti koje su nam uputili jer smo im svojim dolaskom olakšali ovako tešku životnu situaciju. Nakon uspješno obavljene misije u predvečerje istog dana, umorne, ali zadovoljne i sretne što smo na ovaj način mogle sudjelovati u ovoj humanoj akciji, krenule smo s ostalim djelatnicima CK nazad za Bihać.

Izeta Hošić i Višnja Anušić

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.