Skupljanje mahovine za jaslice

Skupljanje mahovine za jaslice

Prikupljanje mahovineOve godine naš novi kapelan odlučio je napraviti malo drugačije jaslice nego što su to bile proteklih godina. A kako za napraviti jaslice treba mahovine kapelan je zatražio pomoć od nas framaša da mu pomognemo u prikupljanju, budući da će za ove jaslice trebati jako puno mahovine. Kako ostali framaši, budući da idu u školu, nisu mogli prihvatiti tu obavezu, za prikupljanje mahovine se ponudila naša predsjednica sa svojim roditeljima. Kako smo ovih dana već ušli u vrijeme adventa i svakim danom smo sve bliže Božiću potrebno je se duhovno pripremiti za Božić, ali isto tako potrebno je mnogo toga pripremiti u svojim domovima kao i u crkvi.
Framaši su si već dali truda, pa zajedno sa svojim duhovnim asistentom fra Tomislavom Svetinovićem imaju projekt pripremanja jaslica u crkvi.
U dva dana uspjeli smo prikupiti oko 17 gajbi i 2 vreće mahovine i prikupili smo prirodni materijal koji smo mogli naći u šumi, kao što su kamenje, grančice i slično.
Ovom prilikom se zahvaljumo gospođi Nataliji Šimć koja nam je bila od velike pomoći prilikom skupljanja mahovine.

Ana Šimić, predsjednica

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.