Treći Franjevački hod Bosne Srebrene od Tuzle preko Dubrava do Tolise

Treći Franjevački hod Bosne Srebrene od Tuzle preko Dubrava do Tolise

Treći franjevački hod, 2013.I ove je godine, po treći put, održan franjevački hod Bosne Srebrene pod geslom „Vjerujem i hodam“. Ovogodišnji hod se održao na relaciji Tuzla – Dubrava– Tolisa. Sedamdesetak framaša iz različitih župa provincije Bosne Srebrene prepješačilo je 100-tinjak km uz pjesmu, molitvu i druženje s tamošnjim vjernicima koje su susretali kako na putu, tako i u župama gdje su prenoćili. Nakon šest dana intenzivnog pješačenja i dolaska u Tolisu, framaši su se zaputili na izvore franjevaštva u Asiz. Na putu do Asiza posjetili su još i grad Padovu.

Cilj ovog hoda bio je pripremiti se za proslavu velikog franjevačkog blagdana Gospe od Anđela, poznatijeg kao Porcijunkula i tom prigodom dobiti potpuni oprost od vremenitih kazni. Ove godine na franjevačkom hodu sudjelovala su i tri framaša iz naše župe: Josip Velić, te braća Ante i Mate Klepić. Nakon povratka u rodnu župu, svoje oduševljene i iskustva s hoda su podijelili s ostalim framašima te izrazili želju za ponovnim sudjelovanjem iduće godine.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.