Formiran odbor MRV-a u Bihaću

Formiran odbor MRV-a u Bihaću

MRV u BihaćuU srijedu 12. ožujka, u poslije podnevnim satima, u hotelu Emporium pod vodstvom MRV-a (Međureligijskog vijeća) iz Sarajeva u prijateljskoj i humanoj atmosferi za istim stolom su se našli predstavnici sve tri konfesije (islamske, pravoslavne i rimokatoličke) koje su prisutne u gradu Bihaću i okolici. Organizatori ovog skupa su na početku na zanimljiv i nadasve kreativan način proveli međusobno upoznavanje svih sudionika ovog skupa. Nakon toga su pristupili predavanju i prezentiranju ove organizacije, njenih projekata i planova za naredno vrijeme. Na skupu je bilo 8 predstavnika islamske vjeroispovijesti, 7 pravoslavne i 5 rimokatoličke vjeroispovijesti. Kao ogranak ove organizacije djeluje još i udruga žena te mladi MRV-a. Ovaj odbor postoji već 16 godina. Ove godine ovaj odbor se širi na još 4 nova grada u BiH: Žepče, Tuzla, Trebinje i Bihać. Proteklih godina ovaj odbor je formiran u Orašju, Bijeljini, Brčkom, Goraždu, Livnu, Zenici, Doboju i Banjoj Luci. Ovu organizaciju podržava i potpomaže rimokatolička karitativna organizacija Renovabis koji svake godine izdvaja ne mala novčana sredstva za provođenje projekata koje MRV nastoji realizirati. Ovime se želi potaknuti na bolje međusobno međureligijsko upoznavanje te planiranje i realiziranje zajedničkih projekata. Susret je završio zajedničkom večerom uz ugodni razgovor te razmjenjivanje iskustava. Nadamo se da je ovo još jedan korak prema boljem, humanijem i iskrenijem suživotu u našoj domovini Bosni i Hercegovini.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.