Proslava patrona sv. Ante Padovanskog

Proslava patrona sv. Ante Padovanskog

Dana 13. lipnja 2016. godine proslavljen je patron naše župe, sv. Ante Padovanski. Priprava za patron župe započela je trodnevnicom u čast istoimenom svecu. Misna slavlja  predvodio je fra Miro Jelečević – profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu uz prisustvo nekoliko domaćih svećenika. Na pučkoj misi je fra Miro naglasio koliku važnost ima značenje malog Isusa u rukama sv. Ante te da smo svi mi dužni pomagati jedni drugima vođeni ljubavlju. Večernja sveta misa je održana za djecu i mlade s naglaskom na blagoslov svima njima jer je i sam sv. Ante volio djecu.

Slavljenje sv. Ante Padovanskog u Bihaću za župljane predstavlja veliku radost i ponos što dokazuje kao prvo, prisustvovanje velikog broja ljudi na svetim misama a kao drugo, bogate tradicionalne narodne nošnje koje su nosile naše župljanke. Nakon pučke mise, svi prisutni su ostali na druženju u župnom dvorištu uz pjesmu i ples.

Marija Jurić

Za više fotografija klikni ovdje.