Humanitarna akcija MRV-a u Bihaću

Humanitarna akcija MRV-a u Bihaću

Humanitarna akcija MRV-a u Bihaću Međureligijsko vijeće, kako i drugih gradova tako i u Bihaću, čine članovi tri skupine: prva skupina su vjerski predstavnici sve tri konfesije: paroh Dalibor Nenić ispred pravoslavne Crkve, prof. dr. Izet Terzić ispred islamske zajednice, te župnik fra Anto Zrakić ispred katoličke Crkve u Bihaću. Drugu skupinu sačinjavaju „žene“ sve tri konfesije i treću skupinu čine mladi također sve tri konfesije. MRV koje je ove godine osnovano i u Bihaću s ciljem boljeg upoznavanja i zbližavanja sve tri vjeroispovijesti na području ovog kantona kroz razne projekte, organiziralo je i realiziralo humanitarni projekt. Tako je danas, 24. travnja u prostorijama Centra za socijalni rad u Bihaću obavljena podjela paketa s osnovnim živežnim namirnicama osobama od posebne socijalne skrbi bez razlike na vjeru i naciju. Ovim je uspješno realiziran prvi od dva projekta iz ovog kvartala. Druga skupina ove organizacije žene MRV-a su najvećim dijelom sudjelovale u ovom humanitarnom projektu. One su imale zadatak otići u neki od trgovačkih centara i u vrijednosti od 2000 KM pribaviti osnovnih živežnih namirnica. Konsenzusom je dogovoreno da svaki paket bude u vrijednosti od 100 KM, tako da je pribavljeno 20 paketa koji su danas i podijeljeni. Ovom događaju, uz vjerske predstavnike, nazočio je i sam načelnik Galijašević koji je u izjavi za medije naglasio da će i sam ubuduće podržavati i poticati ovakve potrebne i humane projekte. Kao što je već u tekstu naglašeno sada prethodi drugi projekt, a to je znanstveni skup/tribina s poznatim svjetskim predavačem iz Turske. Ova tribina će se održati 7. svibnja u prostorijama kulturnog centra u Bihaću.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.