Primanje FRAME u Uskoplju

Primanje FRAME u Uskoplju

IMG_0716Kao i što sve FRAME održavaju svečani čin primanja i obećanja, na red je došla i FRAMA Uskoplje. Osim FRAME Podmilačje, Jajce i Bugojno na ovaj svečani dan za sve uskopaljske framaše bili smo pozvani i mi maldi iz FRAME Bihać. Naime, iz financijskih razloga na put se nije moglo uputiti svih tridesetak članova, već samo četiri odabrana framaša , Ana Šimić, Mate i Ante Klepić, Monika Jurić,   od strane našeg duhovnog asistenta.

Naš put prema Srednjoj Bosni započeo je 10. 10. 2014. godine negdje oko 4 sata poslijepodne. U Uskoplje smo stigli u 19:30 , zatim se upoznali sa tamošnjim framašima i njihovim duhovnim asistentom fra Josipom, te se uputili u obitelji kod kojih smo bili smješteni. Tu prvu noć smo malo bolje upoznali samo mjesto i svi se zajedno družili do kasno u večer.  Sljedeći dan , točnije  11. 10. 2014. godine, bio je dan svečanog obreda primanja i obećanja. Svetu misu je predvodio duhovni asistent FRAME Bosne Srebrene fra Danijel Rajić, uz pratnju sarajevskog benda ”Vis Jukić”. Nakon svete mise u crkvenom dvorištu se nastavilo zajedničko slavlje svih prisutnih uz pjesmu i ispraćaj starijih framašica koje odlaze na studije. Po završetku slavlja uputili smo se u obitelji kod kojih smo spavali, te spremili svoje stvari za jutarnji polazak za Bihać. Ujutro smo prvo otišli na misu , a nakon misnog slavlja još se kratko družili sa framašima. Budući da je naš duhovni asistent fra Mario rodom iz Uskoplja nakon druženja nam je još malo bolje pokazao mjesto, a zatim smo se, nakon ručka, uputili za Bihać i sretno stigli u nedjelju, 12.10.2014. godine u 18:30. Ovim putem se i zahvaljujemo framašima FRAME Uskoplje na gostoprimstvu i lijepim iznenađenjima koja su pripremili za nas!

Monika Jurić

Za više fotografija kliknite ovdje.

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.