Proslava Cvjetnice u Bihaću

Proslava Cvjetnice u Bihaću

Cvjetnica 2014.Dana, 13. travnja u našoj župi proslavljena je nedjelja muke Gospodnje poznatija u narodu kao Cvjetnica. Obred i svetu misu predvodio je župni vikar fra Tomislav Svetinović uz koncelebraciju župnika fra Ante Zrakića. Svečani obredi su započeli ispred župne crkve kada su u prisustvu velikog broja vjernika blagoslovljene grančice (maslinove i jelkine). Nakon blagoslova svi nazočni su se u svečanoj procesiji uputili u župnu crkvu gdje je pod misom bila pjevana muka Gospodina našega Isusa Krista po evanđelistu Mateju uz sudjelovanje župnog zbora. Kao što je to tradicija bišćanki i bišćana za ovaj događaj odazvao se veliki broj vjernika. U propovijedi je fra Tomislav naglasio smisao i značenje patnje za čovjeka vjernika, usporedivši to s patnjom koju je podnio sam Isus Krist. Cvjetnica je ujedno početak velikog tjedna kada ćemo na poseban način razmišljati i proživljavati muku našega Gospodina Isusa Krista osobito na Veliki petak, ali i samo uskrsnuće u obredima na Veliku subotu.

Monika Jurić

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.