Članovi međureligijskog vijeća kod načelnika Galijaševića

Članovi međureligijskog vijeća kod načelnika Galijaševića

MRV Bihać kod načelnikaMeđureligijsko vijeće Bosne i Hercegovine, ove je godine, uz gradove Tuzlu, Žepče i Trebinje, izabralo i grad Bihać kao još jedan u nizu od gradova gdje je osnovan odbor za međureligijsku suradnju. Cilj ovog odbora je stvoriti još bolju atmosferu i suživot između tri ravnopravne konfesije. Tim povodom  općinski načelnik Galijašević ugostio je članove ovog odbora: efendiju Fuada Baltića, paroha Dalibora Nenića, te župnog vikara fra Tomislava Svetinovića. Članovi odbora detaljnije su upoznali načelnika Galijaševića s ovom organizacijom, njenim ciljevima i planovima te sa samim projektima koji su planirani da se realiziraju. Prvi projekt je humanitarnog karaktera povodom nadolazećeg blagdana Uskrsa/Vaskrsa, a drugi je organiziranje javne tribine u dvorani Kulturnog centra u Bihaću. Načelnik je svesrdno podržao osnivanje ove organizacije, ali i samu realizaciju spomenutih projekata. U razgovoru je obećao da će Općina Bihać financijski podržati rad ovog odbora i realizaciju projekata.

Autor

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.