Međureligijski susret u Tuzli

Međureligijski susret u Tuzli

U nedjelju, 8. ožujka 2015 god. OMS (Odbor za međureligijsku suradnju) iz Bihaća sudjelovao je u Tuzli na susretu MRV-a (Međureligijskog vijeća) Bosne i Hercegovine. Od predstavnika Katoličke crkve sudjelovali su  na susretu: župni vikar fra Mario Katušić, pastoralni vijećnik Tomislav Dujmović, Slavica Jurić i Višnja Anušić, a od predstavnika mladih Katoličke crkve u Bihaću, Lucija Šimić i Katarina Jurić, članice Frame Bihać. Pored Katoličke crkve sudjelovali su  predstavnici Pravoslavne crkve i Islamske zajednice iz Bihaća.

Česti sukobi na vjerskoj ili nacionalnoj razini proizlaze iz nepoznavanja i ne razumijevanja između različitih vjerskih zajednica. Cilj MRV-a je otklanjanje takvih prepreka u međuljudskim odnosa kroz međureligijsku suradnju s ciljem izgradnje građanskog društva kroz međureligijski dijalog.

Nadamo se da će međureligijski dijalog uspjeti samostalno djelovati na području Bihaća i time doprinijeti stvaranju boljega društva i boljih budućih generacija.

Katarina Jurić

Za više fotografija klikni ovdje.

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.