Trodnevnica i obilježavanje blagdana patrona Župe „Sv. Antuna Padovanskog“

Trodnevnica i obilježavanje blagdana patrona Župe  „Sv. Antuna Padovanskog“

preuzmi10. lipnja, uz gostovanje fra Josipa Jozića, u našoj župi započinje trodnevnica zaštitniku župe, sv. Antunu Padovanskom. Prinoseći svoje nakane i molitve kroz dane trodnevnice, okupljeni vjernici su također imali priliku naučiti ponešto i o sv. Antunu i simbolima uz koje se on tradicionalno prikazuje kroz homilije fra Josipa Jozića. Pominjući simbole ljiljana, knjige, te djeteta Isusa, u homiliji je istaknuto kako pravoga kršćanina odlikuje i susret i obgrljivanje patnje i boli jer samo kroz takvo prihvaćanje onoga čega bismo se najčešće oslobodili možemo koračati ka suobličavanju s Kristom i spoznati istinsku ljubav.

Nakon centralnog misnog slavlja, koje su mnogobrojne župljanke obučene u tradicionalne madžarske i kaurske nošnje učinile svačanijim, prisutni vjernici su iskoristili priliku za međusobno druženje uz čašicu razgovora i pjesmu.

Za više fotografija kliknite ovdje.

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.