U cijelosti ograđeno crkveno dvorište

U cijelosti ograđeno crkveno dvorište

Ograđeno crkveno dvorišteBudući da smo izgubili pravnu bitku oko povrata nasilno oduzete i poslije toga nacionalizirane zemlje uz župnu crkvu sv. Ante u Bihaću, konačno smo odlučili zagraditi onaj dio crkvenog dvorišta koji je ostao u vlasništvu župe. Uz pomoć nekoliko župljana volontera i puno dobre volje, dvorište naše župne crkve je ponovno ograđeno i barem donekle je spriječeno daljnje korištenje crkvenog dvorišta za neke privatne svrhe pojedinaca. Naime, isti ovaj dio još prije godinu dana bio je ograđen živicom (živom ogradom) koja je stvarala poteškoće u prometu jer je njome bila smanjena vidljivost i preglednost na cesti koja prolazi pokraj crkve. Stoga je tadašnji bihaćki župnik fra Božidar dao ukloniti tu ogradu. Nova se ograda nije postavljala iz razloga što se vjerovalo da ćemo uspjeti povratiti nasilno oduzetu zemlju iz vremena komunističkog režima. Kako se to nije dogodilo, a i neće u skorašnjoj budućnosti, možda sve do stupanja zakona o restituciji (povrata nasilno oduzete imovine vjerskim zajednicama u BiH), mi smo odlučili postaviti žičanu ogradu koja neće stvarati poteškoće u prometu. Ovim se putem želimo zahvaliti svima onima koji su nesebično pomogli u realizaciji ovog projekta: g. Tomislavu Dujmoviću, g. Franji Missoniju, g. Dragi Juriću, te g. Milanu Klepiću.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.