ŽUPNE OBAVIJESTI 27. NEDJELJA /GOD. ”C”/ 2. listopada 2022.

ŽUPNE OBAVIJESTI 27. NEDJELJA /GOD. ”C”/ 2. listopada 2022.
  • Danas je 27. nedjelja kroz crkvenu godinu, ujedno je i mlada nedjelja. Nakon pučke svete mise bit će blagoslov s Presvetim.
  • Iduće nedjelje svete mise u župnoj crkvi slavit ćemo u redovitim terminima i u Kraljama.
  • Od značajnih blagdana u sljedećem tjednu izdvajamo: u utorak je blagdan svetog Franje, utemeljitelj franjevačkog reda, u petak je spomendan BDM od Krunice.
  • Jučer smo započeli i listopadsku pobožnost na čast BDM. Svaki radni dan pola sata prije mise molimo krunicu. Pozivamo vas da nam se pridružite u ovoj pobožnosti. Lijepo je, također, što se vjernici i po filijalama organiziraju i mole zajedno kroz ovaj mjesec.
  • U četvrtak, 6. listopada nakon večernje svete mise bit će Klanjanje pred Presvetim. Podsjećamo vas da svakog prvog četvrtaka u mjesecu imamo klanjanje i pozivamo vas da se uključite u ovu lijepu pobožnost u kojoj molimo za cijelu našu župu.
  • U subotu, 8. listopada ide se na hodočašće u Mariju Bistricu. Ići će jedan autobus sa 60 mjesta i polazi u 5 sati. Cijena povratne karte je 30 KM. Kartu možete platiti u autobusu ili kroz ove dane u tjednu u župnom uredu. Autobus će najprije pokupiti hodočasnike iz Vedrog Polja – stajalište kod križa, zatim u gradu kod nebodera na semaforu, te ide prema Kraljama gdje će stati kod crkve i dalje prema Vrkašiću gdje će stati kod kapele.
  • Danas su u BiH opći izbori. Pozivamo vas da iskoristite svoje građansko pravo, izađete na izbore i glasate po svojoj savjesti.
  • Prilog za potrebe župe: Ana Đurđević za Crkvu 50 KM, Ivica Korajlija 30 KM i N.N. 20 KM. Svima iskrena hvala!
  • Prošli tjedan u našoj župi preminula je Jelena Dujmović iz Vedrog Polja. Pokopana je u petak na groblju Križ-Žegar. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!