Božićna akademija u KŠC-u u Bihaću

Božićna akademija u KŠC-u u Bihaću

Božićna akademija KŠC-a, 2013.Dana, 19. prosinca, i ove je godine na tradicionalan način održana božićna akademija u amfiteatru KŠC-a u Bihaću. Na akademiji je sudjelovalo oko 15-ak izvođača-učenika kako iz KŠC-a tako i iz drugih škola grada Bihaća, iz dva vrtića te djeca s produženog boravka u KŠC-u. Akademija je počela u 17:00 sati uz oko 300-tinjak posjetitelja. U uvodnoj riječi ravnatelj KŠC-a don Slavo Grgić je pozdravio uz sve goste, domaćeg župnika, kapelana i časne sestre koji su također nazočili akademiji. Na početku su voditelji programa naglasili bit i smisao Božića u kršćanskom poimanju. No, kako je u akademiji sudjelovao nemali broj učenika i djece islamske vjeroispovijesti mogao se vidjeti utjecaj profanog i komercijalnog duha u obilježavanju ovog najradosnijeg kršćanskog blagdana. Za nas kršćane/katolike Božić je pored Uskrsa najradosniji obiteljski blagdan, koji je, nažalost, zadnjih godina izgubio svoj smisao i značenje. Tako se Božić počeo promatrati i doživljavati kroz izvanjske stvari: blještavilo grada, ukrasi, profane priredbe, materijalni darovi, „Djed Mraz“…, a zanemarena je proslava Božića na duhovni i religiozni način. Riječ Božić je umanjenica od riječi Bog, a taj Bog je dijete Isus koji se rodio u neljudskim uvjetima prije više od 2000 godina. Zadaća je svih nas katolika vjernika Božiću vratiti ono pravo značenje i smisao. To znači dopustiti da se dijete Isus „rodi“ najprije u našim srcima, onda u obiteljima i sredinama gdje živimo.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.