Molitveno bdijenje: Holywin – Svetost pobjeđuje

Molitveno bdijenje: Holywin – Svetost pobjeđuje

KlanjanjeJučer, 31. listopada, u našoj župnoj crkvi organizirano je molitveno bdijenje uoči blagdana Svih Svetih. Ovakav vid bdijenja prvi put je održan u Hrvatskoj 2010. godine i dobro je prihvaćen u narodu, pa smo se i mi kao pripadnici župe Bihać odlučili da uvedemo ovaj novitet u našu župu. Oko programa za jučerašnji dan najviše su se potrudili framaši zajedno sa svojom predsjednicom. U sklopu programa prvo je moljena krunica BDM u 16:30 sati, na zadnji dan listopadske pobožnosti, a zatim i misa u 17:00 sati pod vodstvom kapelana fra Tomislava Svetinovića. Nakon pričesti se započelo sa klanjanjem pred Presvetim oltarskim sakramentom koje je trajalo oko sati i pol vremena. Ambijent je bio kao stvoren za molitvu i meditaciju. Uz laganu i meditativnu glazbu, s ugašenim svijetlima, framašice su čitale poticajne meditativne tekstove nakon kojih se određeno vrijeme ostajalo u šutnji i osobnom susretu s Gospodinom. Takva atmosfera i takav vid bdijenja je nešto što čovjek sam mora doživjeti. Osjetiti ispunjenje i toplinu u srcu i znati da nije sam, već da Onaj gore ima sve konce u rukama i da nas nikad neće napustiti. Našla se tu i pokoja suza koja je jednostavno sama tekla niz lice, koja je bila pravi dokaz da osjećamo, da znamo kako je netko uz nas. I naravno kao što smo i očekivali, komentari su bili pozitivni. Iako je klanjaju prisustvovao relativno mali broj vjernika, i ta manjina je zapravo bila oduševljena. Nakon mise i bdijenja u prostorijama vjeronaučne dvorane vjernici su imali priliku pogledati film o životu i djelovanju zaštitnika naše župe, svetom Anti Padovanskom. Ovo je bila jedinstvena prilika da se zajedno družimo i malo više okrenemo Bogu i razmišljanju o Njemu, što često u svakodnevnom životu zanemarujemo i zaboravljamo. Ono najvažnije što se može izvući iz cjelokupnog dana jest da smo mi, vjernici, osjetili Božju prisutnost. Osjetili smo potrebu za zahvalu što smo tu svi zajedno okupljeni u Njegovu čast. I na koncu možemo slobodno zaključiti: svetost je uistinu toga dana pobijedila.

Monika Jurić

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.