Obred Velikog Petka u Bihaću

Obred Velikog Petka u Bihaću

Veliki petak, 2014.Dana 18. travnja, 2014. godine u poslijepodnevnim satima u župnoj crkvi u Bihaću slavljen je obred Velikog Petka. Obrede je predvodio fra Tomislav Svetinović, župni vikar uz asistenciju župnika fra Ante Zrakića. Veliki Petak je dan Isusove smrti i ujedno dan zapovjednog posta i nemrsa. To je jedini dan u godini kad se ne slavi sveta misa. Obredi su podijeljeni u tri dijela: služba riječi, klanjanje svetom križu i sveta pričest. Na žalost, na obredima je sudjelovao ne tako veliki broj vjernika. U prvom dijelu obreda uz čitanja se pjevala i muka po Ivanu. U drugom dijelu su se vjernici poklonili svetom križu a nakon pričesti su se uputili kućama.

Monika Jurić

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.