U Bihaću obilježena 22. obljetnica pada Vukovara

U Bihaću obilježena 22. obljetnica pada Vukovara

22. obljetnica pada VukovaraPovodom dana sjećanja na žrtve Vukovara 1991-2013. u KŠC-u ”Ivan Pavao II” u Bihaću održana je svečana agenda (priredba) pod vodstvom učenika istoimene škole zajedno s prof. Franjom Jurićem.  Svečana prigoda održana je dana 17.11.2013. godine uoči obilježavanja sjećanja na Vukovarsku tragediju 18.11.2013. godine.  S početkom u 17:30 sati u prostorijama KŠC-a u Bihaću učenici su izveli par točaka, uz prethodno obraćanje prof. Jurića. Na samom kraju ravnatelj KŠC-a ”Ivan Pavao II” don Slavo Grgić i efendija Sead Duraković izmolili su prigodne molitve za sve poginule katolike i muslimane koji su sudjelovali u obrani kako grada Vukovara i Srebrenice tako i cijele Hrvatske te  Bosne i Hercegovine. Po završetku priredbe, svi su se pristuni uputili prema trotoaru ispred zgrade KŠC-a te zapalili svijeće dužinom ulice kao znak sjećanja na masovna ubojstva tokom Domovinskog rata, a posebno na dan sjećanja žrtava Vukovara , grada heroja, 18.11.1991. godine. Za kraj jedna poznata rečenica:  “I reći ću Vam samo još jednu stvar – zapamtite Vukovar”

Monika Jurić

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.