Proslava svetkovine Krvi Kristove

Proslava svetkovine Krvi Kristove

Prvog srpnja, naše sestre proslavile su svetkovinu Krvi Kristove zajedno sa članovima Molitvene zajednice i župljanima naše župe. Svečanu svetu Misu predvodio je župni vikar fra Mario Katušić u nazočnosti koncelebranata fra Ante Zrakić i fra Tomislava.

Kroz tri dana nakon svete Mise, sestra Mara Župarić vodila je duhovnu obnovu za članove molitvene zajednice i sve zainteresirane. U svojim razmišljanjima, meditacijama i molitvama osvrnula se na tri strana tijela (predmeta) koja su  zarinuta u Isusovo tijelo: kruna, čavli, koplje. Na taj način približila je otkupiteljsku snagu Krvi Kristove za cijelo naše tijelo, misli i osjećaje. Milosrdna ljubav koja izvire iz Isusova boka, u godini Milosrđa, bila je predivno iskustvo i potvrda svega što su čuli ovih dana, svima koji su prije Mise pristupili sakramentu ispovijedi. Pričest pod obje Prilike, obnova Posvete Krvi Kristovoj bile su dodatna milost u slavlju Svetkovine. A zajedničko druženje članova Molitvene zajednice, i svih prisutnih nastavljeno je u župnoj dvorani.

Za više fotografija klikni ovdje.

S. Mara Župarić