Svjetski dan bolesnika i medicinskoga osoblja

Svjetski dan bolesnika i medicinskoga osoblja

U četvrtak, 11. veljače 2016. godine i naša župna zajednica proslavila je spomendan Gospe Lurdske, Svjetski dan bolesnika i svih koji se brinu za njih. Spomendan Gospe Lurdske Svjetskim danom bolesnika proglasio je papa Ivan Pavao II. 13. svibnja 1992. potičući svijet da se senzibilira za bolesnike.

U večernjem euharistijskom slavlju sudjelovali su i liječnici i medicinski djelatnici našeg grada, a slavlje je predvodio kapelan fra Mario Katušić.

Nakon euharistijskog slavlja, druženje je nastavljeno uz domjenak u župnoj vjeronaučnoj dvorani. Medicinskim djelatnicima se obratio župnik koji je svima zahvalio na brizi za bolesne, za one koji su nužno upućeni na pomoć drugih.

Za više fotografija klikni ovdje.

 

Fra Mario Katušić

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.