Susret MRV-a u Bosanskom Petrovcu

Susret MRV-a u Bosanskom Petrovcu

Dana 18.11.2014. god, MRV Bihać je realizirao plan posjete Bos. Petrovcu. Najprije smo posjetili pravoslavnu crkvu, koja je sjedište eparhije Bihaćko – Petrovačke, te nas je episkop Atanasije ugostio na jutarnjoj kavi, na kojoj se neformalno govorilo o međureligijskim odnosima. Poslije smo posjetili džamiji u Petrovcu te smo svoj put nastavili u Krnjeušu i gdje smo posjetili staro katoličko groblje. Nakon toga smo se zajedno uputili na ručak u etno selo Čardaklije gdje smo svoje druženje nastavili do kasnih poslijepodnevnih sati. Zatim je uslijedila javna tribina u sali općine Bos. Petrovac, čiji predavači su bili episkop Atanasije, prof. Izet Terzić i župni vikar fra Mario Katušić, koji su pričali o međusobnom poštovanju između triju religija.

Za više fotografija kliknite ovdje.

Ana Šimić

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.