TEKST VEZAN ZA MISNA ČITANJA 14. NEDJELJE KROZ GODINU

TEKST VEZAN ZA MISNA ČITANJA 14. NEDJELJE KROZ GODINU

Biti svećenik

Mi, svećenici, htjeli bismo vidjeti plodove svoga rada, a najčešće ih ne vidimo. Htjeli bismo naviještati Božju riječ i živjeti mirno, a najčešće je to dvoje teško spojivo. Želimo slijediti Učitelja, a bojimo se kad nas odbacuju. Zar je učenik veći od učitelja? Biti svećenik znači raditi danima u tajnosti za dobrobit bližnjih, a da oni to ne znaju. Biti svećenik znači svaki dan moliti jedan sat u svojoj sobi, a nedjeljom propovijedati samo desetak minuta. Biti svećenik znači biti sa svijetom, ali znati mjeru blizine i odmaknuti se na vrijeme. Biti svećenik znači slušati o ranama i grijesima ljudi, a isticati ono pozitivno u njihovu životu. Biti svećenik znači imati prijatelje poznate i mnoge nepoznate molitvene podupiratelje. Biti svećenik znači odreći se svoje rodbine, kako bi zadobio mnoge za braću i sestre!

Biti svećenik znači povjerovati Isusovoj riječi: “Ne bojte se, ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta!” Biti svećenik znači imati osmijeh na licu, jer drugi trebaju moju vedrinu. Biti svećenik znači vjerovati da je Božja nagrada važnija nego ljudska!