Župne obavijesti za četvrtu nedjelju došašća

Župne obavijesti za četvrtu nedjelju došašća

Danas je četvrta nedjelja došašća.

1. Rana misa je za pokojne Božu, Anu i Alojzija Ćurića;

                          2) Za pokojnog Stipu Tomljenovića.

2. Mise kroz idući tjedan su sljedeće:

Ponedjeljak: Za pokojne Stipu Jelića i ostale pok. iz obitelji Jelić (večernja)

Utorak: Za pokojne Stipu Jankovića, te Jandriju i Mariju Konjević i ostale pok. iz obitelji (zornica)

Četvrtak: (8:00) Za pokojne Marka i Paulu Slipčević i sve pok. iz te obitelji

Petak: (8:00) Za pokojne Stipu i Klaru Šimić, te Ivana i Katu Vuković

Subota: (7:00) Za pokojne Ivana i Mariju Velić

Nedjelja: Za pokojne Tomu, Anu, Matu i Milku Ivušić i Tadiju Rukavinu;

Kralje: Za pokojne Ivku, Tomislava i Zdenku Turića i ostale pok. iz obitelji Ćurić

3. Iduće nedjelje ovdje su mise redovne u 8 i 11 sati te na filijali u Kraljama u pola 10.

4. U idućem tjednu od poznatijih spomendana i blagdana izdvajamo:

Utorak: Badnji dan

Srijeda: Božić, rođenje Gospodina našega Isusa Krista

Četvrtak: sv. Stjepan prvomučenik

Petak: sv. Ivan, apostol i evanđelist

Subota: Nevina dječica (Mladenci)

Nedjelja: Sveta obitelj Isusa, Marije i Josipa

5. Velika ispovijed u našoj župi bila je u četvrtak. Ako se još netko nije ispovjedio neka dođe pola sata prije mise.

6. U utorak imamo posljednji dan zornice (6:30) a u ponoć imamo božićnu misu polnoćku. Na sam dan Božića mise su u župnoj crkvi i rana i pučka, a u Kraljama i Golubiću u 9:30. Na sv. Stjepana mise su u župnoj crkvi u 8 i 11 sati. A u mjestu Dobrenica misa je u 14:00 sati. Nakon svete mise počet ćemo s blagoslovom obitelji u Dobrenici (2 svećenika). Na sv. Ivana misa je u župnoj crkvi u 8:00. U 9:30 počinjemo s blagoslovom obitelji u Golubiću (1 svećenik) i Vrkašiću (2. svećenik). U subotu na mladence misa u župnoj crkvi je u 7:00 sati, a blagoslov obitelji počinjemo u Žegaru (2 svećenika). U nedjelju su mise redovne u župnoj crkvi i u Kraljama u 9:30. U ponedjeljak misa je u 7:00 sati, a od 9:00 sati počinjemo blagoslivljati obitelji u Vedrom Polju (2 svećenika). Na Staru Godinu (u utorak) blagoslov obitelji je na Križu (2 svećenika). Istog dana misa zahvalnica je u 17:00 sati. Pozivamo vas u što većem broju kako bismo se zahvalili Bogu za sva primljena dobročinstva u protekloj 2013. godini. Preostali dio župe koji nije spomenut blagoslivljat ćemo u Novoj Godini.

7. Molimo prakarature da danas iza misa navrate u kancelariju.

8. Na kićenju borova i pripremi za Božić naše crkve radili su: Tomislav Dujmović, Marko Šimić (Sika), njegov sin Ivica Šimić te Renata Jurić i Višnja Anušić. I od srca im zahvaljujemo na trudu i vremenu koje su uložili.

9. Darovatelji za crkvu: Ivankić Rada ž. pok. Mile iz Ozimica 2. 20 KM i Udruga nositelja ratnih odličja HVO-a Bihać 100 KM, kao i za Framu 100 KM.

10. Od katoličkog tiska stigao je novi broj: Katoličkog tjednika, Glasnik srca Isusova i Marijina i preostali brojevi Svjetla Riječi.

 Bihać, 22. prosinca, 2013.                                                                            Fra Anto Zrakić, župnik

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.