Pravljenje božićnih jaslica

Pravljenje božićnih jaslica

Božićne jasliceU nedjelju, 22. prosinca nakon redovnog susreta frame poslijepodne, duhovni asistent fra Tomislav započeo je sa svojim framašima pravljenje jaslica u župnoj crkvi. U početku je bilo malih tehničkih problema koji su ubrzo uklonjeni nakon čega se moglo pristupiti pravljenju ovogodišnjih božićnih jaslica. Ove godine su one malo drugačije od onih prošlo godišnjih. Razlika je ne samo u veličini nego i u pojedinim elementima koji ove jaslice čine još privlačnijim za posjetitelje. Ove godine bila je zamisao da mjesto Isusova rođenja ne bude štalica, nego špilja. U neposrednoj blizini rođenja Isusovog se nalazi i grad Betlehem. U prednjem dijelu jaslica se nalazi potok s jezerom, a u sklopu jezera je i vodopad. Zbog veličine samih jaslica i složenosti posla, pravljenje je trajalo nekoliko sati, ali Bogu hvala, posao je uspješno priveden kraju. Ovim se putem želimo zahvaliti svima onima koji su na bilo koji način doprinijeli da ovogodišnje jaslice u našoj župi budu ovako posebne.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.