Kip sv. Ante na pročelju župne kuće

Kip sv. Ante na pročelju župne kuće

Kip sv. Ante na pročelju župnog uredaOvih je dana, nakon više od 70 godina, ponovno postavljen kip sv. Ante na pročelju župne kuće. Kip sv. Ante je i prije bio postavljen na istom mjestu, ali silom prilika i spletom političkih okolnosti on je s tog mjesta uklonjen. Nakon toliko godina, došlo je ponovno vrijeme da kip zaštitnika naše župe bude vraćen na mjesto koje je nekad krasio. Postavljanje kipa sv. Ante na pročelju župne kuće je i odgovor na mnogobrojne upite i zanimanja koja su naši župljani iskazivali prema postolju koje se nalazilo ispred župne kuće. Vraćanjem kipa na ”staro mjesto”, postolje je ponovno zadobilo svoju prvotnu funkciju, a zaštitnik grada Bihaća nakon toliko godina ponovno krasi pročelje naše župne kuće.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.