Moljenje opijela na grobljima Križ/Žegar i Dubravice/Lohovska brda

Moljenje opijela na grobljima Križ/Žegar i Dubravice/Lohovska brda

Centralni križDanas, na svetkovinu Svih Svetih u našoj župi slavljene su dvije mise, i to na dva naša groblja: sv. Jurja u Dubravicama/Lohovska Brda i sv. Ante Padovanskog na Križ/Žegaru. Na groblju u Dubravicama sveta misa je slavljena u 11:00 sati a molitva opijela sat vremena ranije. Svetu misu predvodio je župnik fra Anto Zrakić uz koncelebraciju župnog vikara fra Tomislava Svetinovića. Ovom zgodom su pristigli i vjernici koji inače žive i rade u inozemstvu, a rodom su iz Dobrenice.

U poslijepodnevnim satima u 16:00 sati, slavljena je još jedna sveta misa, na najvećem našem groblju – sv. Ante Padovanskog na Križ/Žegaru koju je predvodio župni vikar fra Tomislav Svetinović uz koncelebraciju župnika fra Ante Zrakića. Svečano misno slavlje uveličao je župni zbor na čelu sa s. Blankom Sturm. Dva sata prije svete mise župnik i kapelan su molili opijela na pojedinim grobovima pokojnika. Neposredno prije svete mise, nekoliko udruga proisteklih iz domovinskog rata položili su cvijeće i zapalili svijeće na centralnom križu u groblju. Tom prigodom župnik fra Anto je izmolio zajedničko opijelo za sve poginule i pokojne koji su pokopani na ovome groblju.

Autor

Za više fotografija s groblja Dubravice/Lohovska brda kliknite ovdje

Za više fotografija s groblja Križ/Žegar brda kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.