Susret mladih banjolučke biskupije u župi Gornja Ravska

Susret mladih banjolučke biskupije u župi Gornja Ravska

Susret mladih u župi Gornja RavskaDana 9. studenog održano je zborovanje mladih banjolučke biskupije u župi Gornja Ravska. Razlog održavanja ovog susreta je i prisjećanje na mučeničku smrt tamošnjeg župnika vlč. Ivana Grgića koji je točno prije 21 godinu mučki ubijen 7 km od župe Gornja Ravska. Kako bi odali počast i pokazali svoje poštovanje prema žrtvi vlč. Ivana Grgića grupa mladih iz župe Bihać, njih 16-ero, u jutarnjim satima krenuli su prema Gornjoj Ravskoj. Upravo na mjestu gdje je župnik ubijen, u 10:00 sati krenula je povorka križnoga puta koju je predvodio pomoćni biskup msgr. Marko Semren u prisutnosti banjolučkog biskupa dr. Franje Komarice, nekoliko svećenika, redovnika i redovnica, te oko 100-tinjak mladih iz nekoliko župa banjolučke biskupije. Povorci su se pridružili neki članovi obitelji pok. vlč. Ivana, ali i ostali vjernici koji su došli za taj dan u Ravsku. Neizbježna je činjenica da je ovaj križni put bio dug i naporan, ali uz mnogo želje i dobre volje sretno smo stigli u župu Gornja Ravska, gdje smo srdačno dočekani od strane župljana Ravske. Uz prigodan obrok družili smo se s mladima iz cijele biskupije i ostvarili mnoga nova prijateljstva. Svetu misu predvodio je banjolučki biskup dr. Franjo Komarica, pod kojom je bogoslov banjolučke biskupije, Predrag Ivandić, rodom iz Ljubije, primio službu akolitata. Uz pjesmu i molitvu, sa željom da se ovakvi susreti češće održavaju, sretno smo se vratili nazad u Bihać.

Romana Jurić

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.