Ministrantsko zborovanje 2013. banjolučke biskupije u Odžak-Ćaiću

Ministrantsko zborovanje 2013. banjolučke biskupije u Odžak-Ćaiću

Susret ministranata u Odžak-ĆaićuDana 28. rujna 2013. godine održano je ministrantsko zborovanje banjolučke biskupije. Na susretu je sudjelovalo oko 250 ministranata. Nakon dolaska u Odžak-Ćaić ministranti su imali prigodni program s mogućnošću za svetu ispovijed. U 11:00 sati je slavljena sveta misa koju je predvodio fra Marko Semren, pomoćni biskup banjolučki uz koncelebraciju još 12 svećenika. U propovijedi, biskup Marko, obraćajući se ministrantima naglasio je kako svaki ministrant/ica trebaju pronaći radost vjere u sebi. To je radost koja prebiva u vjernikovoj dubini. Nadalje je istaknuo kako ministranti trebaju biti misionari radosti i susreta s Kristom. Naglasio je kako pri služenju kod oltara trebaju biti prisutna dva aspekta: poslušnost i poniznost. Nakon svete mise upriličen je ručak na otvorenom uz lunch pakete. Na ovogodišnjem susretu ministranti su se natjecali u nekoliko disciplina: nogomet, stolni tenis, trčanje u vreći te potezanje konopa, a od intelektualnih bio je kviz znanja i pisanje sastava na temu vjere. Predtavnici naše župe na ovogodišnjem zborovanju bila su četiri ministranta: Gabriel Anušić, Patrik Anušić, Marko Anušić te Lucijan Šantić. Sav program je trajao do 16:00 sati kad su najuspješnijima podijeljena priznanja. Nakon toga ministranti su se uputili svojim kućama.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.