Župne obavijesti za treću nedjelju došašća

Župne obavijesti za treću nedjelju došašća

Danas je treća nedjelja došašća. Ujedno je i nedjelja caritasa.

1. Rana misa je za pokojne Petra i Albinu Molek i ostale pok. iz obitelji;

2) Za pokojne Srećka, Stjepana i Dragana Klepića.

Kralje: Za pokojne Ivana, Danicu, Jozu i Tomislava Vukovića

2. Mise kroz idući tjedan su sljedeće:

Ponedjeljak: Za pokojne Damira Jakovca i ostale pok. iz obitelji Vajda

Utorak: Za pokojne Katicu Šantić i ostale pok. iz obitelji Šantić i Klepić

Srijeda (zornica): Za pokojne Jelu i Milu Šimića i ostale pok. iz obitelji Šimić i Dejanović

Četvrtak (zornica): Za pokojne Ivana i Danicu Klepić

Petak: Za pokojne Jelku Konjević i ostale pok. iz obitelji Janković i Konjević

Subota: Za pokojnoga Antu Vlašića

Nedjelja: Za pokojne Božu, Anu i Alojzija Ćurića; 2) Za pokojnoga Stipu Tomljenovića

3. Iduće nedjelje ovdje su mise redovne u 8 i 11 sati te na filijali u Golubiću u pola 10.

4. U idućem tjednu nemamo poznatijih spomendana i blagdana.

5. Velika ispovijed u našoj župi je u četvrtak. Kralje u 10:00 sati, Župna crkva u 11:00, a popodne velika ispovijed u župnoj crkvi je u 15:00 sati. u subotu ispovijedamo u župi Drvar te nismo kod kuće.

6. Završili smo s ispovijedanjem bolesnih i nemoćnih u našoj župi. Prema našim podacima bilo je 126 koji su ispovjeđeni. Ako je netko ostao molimo da ih se prijave što prije kako bismo i njih obišli i ispovjedili.

7. Završena je popravka krova župne crkve koji je velikim dijelom bio oštećen i zbog toga je crkva prokišnjavala. Ovim se putem zahvaljujemo općini Bihać na čelu s g. načelnikom Emdžadom Galijaševićem i g. predsjedavajućeg vijeća dr. Romanom Jurićem. Donacija za sanaciju krova crkve iznosila je 7.000 KM koliko je i koštao sam popravak krova.

8. Kao što možete i vidjeti našu crkvu i ove godine će krasiti dva lijepa bora. Oni su dar obitelji Tomislava Pranjića sina pok. Luke iz Luka, kojima se od srca zahvaljujemo. Također se zahvaljujemo i našim vijećnicima g. Tomislavu Dujmoviću, g. Mili Klepiću i g. Anti Šimiću (Šari) na pomoći oko sječe, prijevoza i postavljanja borova u crkvi; te postavljanja tepiha u crkvi.

9. Darovatelji za crkvu: Anušić Danijel, Stipe iz Žegara 100 USD, NN, iz Kralja 20 KM i Jerko Turić iz Žegara 50 KM. Darovateljima zahvaljujemo!

10. Od katoličkog tiska stigao je novi broj: Katoličkog tjednika, Glasa koncila, Glas mira i Svjetlo riječi.

11. U našoj župi preminula je Elizabet Mangel iz Luka u 91 godini života. Umrla je i Milka Brajdić iz Bihaća (Ozimice 1). Sprovod bi trebao biti u ponedjeljak, a točno vrijeme pokopa još ne znamo. Pokoj vječni…

 

Bihać, 15. prosinca, 2013.                                                                              Fra Anto Zrakić, župnik

 

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.