Župne obavijesti za Uskrs

Župne obavijesti za Uskrs

Danas je Uskrs, Svetkovina uskrsnuća Isusova. Danas i vjernici pravoslavne vjeroispovijesti također slave Vaskrs.

1. Rana misa je za pokojne Marka i Katicu Ivankić i ostale pok. iz obitelji Ivankić; 2) Za pok. Dragu i Anu Veličković
Kralje: Za pokojne Antu, Zvonku i Željka Mikića i ostale pok. iz obitelji Mikić i Ćurić

2. Mise kroz idući tjedan su slijedeće:
Ponedjeljak: Za pokojne Dobroslava i Jozu Trogrlića i ostale pok. iz obitelji Trogrlić (8:00 sati). Ima i pučka misa u 11:00 sati.
Utorak: Za pokojne Josipa Dujmovića i ostale pok. iz obitelji.
Srijeda: Za pokojne Josu Šantića (sina Ilije)
Četvrtak: Za pokojne Jandru Dujmovića i ostale pok. iz obitelji Dujmović i Tomić
Petak: Za pokojne Zoru i Tomislava Kneževića te Marka i Mariju Mijuković
Subota: Za pokojne Ivicu i Lucu Šantić
Nedjelja: Za pokojne Jelu, Josipu, Marka i Stipu Jurića

3. Iduće nedjelje Mali Uskrs. Ovdje je misa samo u 8 sati te na filijali u Golubiću u pola 10.

4. U ponedjeljak (drugi dan Uskrsa) započinjemo s blagoslovom polja na groblju Dubravice – Lohovska brda u 11:00 sati. Na mali Uskrs (27.04.) blagoslov polja je za Žegar i Križ na groblju sv. Ante također u 11:00 sati.

5. Darovatelji za crkvu: Tonka Kljajić r. Janković iz Bihaća 50 KM, Anka i Jandrija Korajlija iz Bihaća 50 KM, Tomislav Šantić, +Marka iz Vedrog Polja 50 €, Marija i Pave Živković iz Bihaća 50 KM, Mara Knežević, ž.+Marka iz Kralja 20 €, Boro Ivankić 100 KM, Udruga obitelji poginulih i nestalih branitelja HVO-a Bihać 100 KM, Ivica Jerković, +Jandre iz Kralja 100 KM, Slipčević Franjo +Duje iz Kaline 50 KM. Načelnik općine Emdžad Galijašević za sanaciju mehanizma i konstrukcije zvona 7700 KM. Darovateljima zahvaljujemo.

6. Od katoličkog tiska stigao je novi broj: Katolički tjednik, Glas koncila i Svjetlo riječi.

7. Idući vikend (subota i nedjelja) naši mladi u predstavništvu FRAME idu na Susret hrvatske katoličke mladeži u Dubrovnik. Nadamo se da će na lijep i doličan način predstavljati svoju župu kako ponašanjem tako i sudjelovanjem. Ovim putem se želimo preporučiti u vaše molitve za sretan odlazak i povratak.

8. U ime Božje, u Mostaru, ženi se Bojan Stanić, civilno zakoniti sin Milorada i Mire r. Ostojić iz Zenice te uzima Veroniku Grgić, kći Jose i Marije r. Šantić iz Bihaća. Mladiću i djevojci želimo obilje Božjeg blagoslova u zajedničkom životu.

9. U našoj župi umro je i na groblju Vrkašić pokopan Tomo Vidović sin Šime i Lucije r. Janković iz Starih Kralja u 69 godini života. Pokoj vječni…

Bihać, 20. travnja, 2014.                                                   Fra Anto Zrakić, župnik

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.