Susret članova MRV-a u Žepču

Susret članova MRV-a u Žepču

MRV u ŽepčuU periodu od 31. ožujka do 2. travnja u motelu Marić kod Žepča održan je susret članova međureligijskog vijeća četiriju gradova BiH: Trebinje, Tuzla, Bihać i Žepče (kao domaćin). Na susretu se okupilo oko 40-ak članova iz ova četiri spomenuta grada. Dolazak na odredište je bio predviđen do ručka. Nakon ručka smo se imali priliku malo upoznati a nakon toga je svaka od skupina trebala osmisliti nekoliko projekata za prvi kvartal ovogodišnjeg programskog ciklusa. Nakon uspješno završenog posla bio je predviđen odlazak u grad Žepče te posjeta svim vjerskim zajednicama i bogomoljama koje se nalaze u gradu. Prvo smo posjetili rimokatoličku župnu crkvu, potom glavnu džamiju, a naposljetku i pravoslavnu crkvu. Ovo je bila idealna prilika za pojedine članove da po prvi put svojom nogom kroče neki u crkve, a neki opet u džamiju. Nakon završenog obilaska vratili smo se na večeru. Sutradan smo imali četiri predavanja od četiri različita predstavnika monoteističkih religija. Prvo predavanje je imao dr. Sead Seljubac, profesor u Tuzli na temu: Osnove vjerovanja u islamu. Drugo predavanje je imao dr. Vladislav Topalović, profesor u Foči na temu: Osnove vjerovanja u pravoslavlju. Treće predavanje je imao g. Igor Kožemjakin, član međureligijskog vijeća BiH na temu: Osnove vjerovanja u židovstvu. Četvrto predavanje je imao dr. Mario Bernadić, profesor u Sarajevu na temu: Osnove vjerovanja u katoličanstvu. Nakon odslušanih predavanja ostatak vremena do večere smo imali na raspolaganju za osobno upoznavanje i šetnju po gradu. Sutradan smo imali predavanje koje je održao g. Emir Kovačević, također član međureligijskog vijeća BiH na temu: Sloboda vjere u presudama Europskog suda za ljudska prava u Strazburu. Nakon predavanja imali smo i jednu radionicu koja je završila u predviđenom roku. Nakon ručka pozdravili smo se jedni s drugima i krenuli svojim kućama. Sljedeći susret bi se trebao održati krajem mjeseca svibnja. A grad domaćin je Bihać.

Autor

Za više fotografija kliknite ovdje

Ostavite komentar

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.