ŽUPNE OBAVIJESTI 12. NEDJELJA KROZ GODINU /GOD. ”C”/ 19. lipnja 2022.

ŽUPNE OBAVIJESTI 12. NEDJELJA KROZ GODINU /GOD. ”C”/ 19. lipnja 2022.

Danas je 12. nedjelja kroz crkvenu godinu.

Iduće nedjelje svete mise slavit ćemo u redovitim terminima u župnoj crkvi te u Golubiću.

U četvrtak je svetkovina Rođenja Sv. Ivana Krstitelja – svetu Misu slavit ćemo samo u župnoj crkvi u 18 sati.

U petak je svetkovina Presvetog Srca Isusova.

U subotu je spomendan Bezgrešnog srca Marijina.

Župni ured nastavlja s materijalnom obnovom župe. Proteklog tjedna u cijelosti smo obnovili kapelicu u središtu Vedrog Polja koja je izgrađena jubilarne 2000. godine. Radovi su počeli 04. lipnja 2022., a završili 14. lipnja 2022. Radove je izvršila firma ”Prošić-Gradnja” vlasnika Ahmeta Prošića iz Kamenice. Troškovi obnove iznosili su 4900 KM. Župni ured je za obnovu izdvojio 2500 KM, a župljani Vedrog Polja prikupili su ostatak iznosa. Hvala župljanima Vedrog Polja koji su dali svoje priloge za obnovu kapele, a posebno Roži Jurić i Jeleni Šantić na prikupljanju priloga.

Također, završeni su molerski radovi na prozorima filijalne crkve u Kraljama. Ofarbani su prozori sa vanjske (četiri puta) i unutarnje strane (dva puta). Radovi su počeli u utorak 14. lipnja i trajali su do petka 17. lipnja 2022. godine. Radove je izvodila firma ”Sancho interijer” vlasnika Amira Sanče iz Bihaća. Troškovi obnove iznosili su 3000 KM. Župni ured je farbanje stolarije financirao sa 2000 KM, a 1000 KM je donacija Ante Mihića iz Kralja na čemu mu iskreno zahvaljujemo.